بحث روز

Micropump.jpg

با این که اغلب به انواع پمپ‌های کوچک میکرو پمپ (micropump) گفته می‌شود، یک تعریف دقیق‌تر و به روزتر این عبارت را به پمپ‌هایی محدود می‌کند که ابعاد عمل‌کردی آن‌ها در بازه میکرومتر می‌باشد. چنین پمپ‌هایی در پژوهش ریزسیال (microfluidic) مورد علاقه خاص هستند و در سال‌های اخیر در مقیاس محصولات صنعتی در دسترس قرار گرفته‌اند. اندازه کوچک، هزینه بالقوه و بهبود دقت دوزینگ آن‌ها در مقایسه با پمپ‌های مینیاتوری موجود باعث شدت گرفتن علاقه برای این نوع نوآورانه از پمپ‌ها شده است.

عیب‌یابی خطای ماشین (machine fault diagnosis) زمینه‌ای از مهندسی مکانیک است که مربوط به یافتن خطاهای رخ داده در ماشین‌ها می‌شود.

Ericsson-Hot-Air-Engine.gifموتور هوای داغ (hot air engine) یا موتور هوایی (air engine) یا موتور کالریک (caloric engine)، نوعی موتور حرارتی (heat engine) است که برای تبدیل انرژی حرارتی به مکانیکی از انبساط و انقباض هوا در اثر تغییر دما استفاده می‌کند. موتورهای هوای داغ بر اساس سیکل‌های ترمودینامیکی کار می‌کنند که مانند موتور اریکسون (Ericsson engine) به صورت سیکل باز و یا موتور استرلینگ (Stirling engine) از نوع موتورهای بسته هستند. موتورهای هوای گرم از موتورهای بخار (steam engines) و موتورهای درون‌سوز (internal combustion engines) متمایز هستند.

2-Stroke-Engine-Animation.gifموتور دو زمانه (two-stroke engine/two-cycle engine) نوعی موتور درون‌سوز (internal combustion engine) است که یک سیکل قدرت را تنها در یک دور چرخش میل‌لنگ و با دو کورس یا حرکت به بالا و پایین پیستون انجام می‌دهد؛ که در مقایسه با آن یک موتور چهار زمانه (four-stroke engine) از چهار کورس برای انجام این کار استفاده می‌کند. این کار به وسیله انجام هم‌زمان پایان مرحله احتراق و آغاز مرحله تراکم و انجام عملیات ورودی و خروجی در همان زمان انجام می‌شود.

مقالات جدید

در حالت عادي تمامي منازل از مشكل غير قابل اجتناب نشت هوا رنج مي‌برند. غير قابل اجتناب از اين نظر كه حتي اگر تمامي شكافها و درزها را عايق‌بندي نماييم ، بازهم هر خانه داراي در و پنجره مي‌باشد. لذا لازم است طراحان بجاي تمركز بر جلوگيري كامل از نشت هوا (يعني ساخت خانه غير قابل نفوذ) در راستاي سه محور الف: محاسبه ميزان نشتي ب: كاهش نشتي هوا و ج: كنترل و مديريت فشار هواي منزل توسط سيستمهاي HVAC تلاش نمايند.

پس از آنکه کتابی از کارول راث، با عنوان کارآفرینی مدرن را خواندم تصمیم گرفتم تا درباره شیوه تفکر عاملان اقتصادی فکر کنم. این عاملان هم برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک کار می‌کنند و هم همراه با آنها فعالیت دارند. پس دو دسته عامل اقتصادی داریم: کارآفرینان و کارمندان.

کار کردن به عنوان فریلنسر ، فارغ از وجود هر گونه قوانینی که از طرف دیگران برای شما وضع ‌شود، یکی از ایده‌آل‌هایی است که خیلی‌ها ممکن است به‌دنبال آن باشند. شغل فریلنسرکلا یک دنیای آزاد پر از ایده و خلاقیت است که شما باید خود را در آن پیدا کنید و با سخت کوشی و خلاقیت خود در پروژه های خود کمال موفقیت را به دست آورید. و باید همیشه به یاد داشته باشید، برای اینکه بتوانید تمرکز کرده و ساعت‌ها کار کنید نیاز به خودکنترلی دارید. اما فریلنسر بودن ، مسائل مختلف زیادی دارد که اگر به‌درستی رعایت نشوند ممکن است نه تنها نهایتا شما را خشنود نکند، بلکه باعث ضرر و زیان مادی و از دست رفتن زمان‌تان شود. با رعایت کردن این نکات به عنوان یک فریلنسر موفق می توانید فعال باشید ودرآمد خوبی کسب کنید.

موسسه‌ تی.تی.آی اخیرا تحلیلی چندجانبه و چندمتغیره از موفق‌ترین کارآفرینان عرصه کسب و کار انجام داده است تا مهارت‌ها، خصوصیت‌ها، توانایی‌ها، قابلیت‌ها و رفتارهای آنها را مورد بررسی قرار دهد.

http://www.mechanism.ir/components/com_adsmanager/images/default.gifتمام آگهی‌ها
ترتیب بر اساس

قالبسازی و قطعه سازی اصفهان تکنیک

hot
قالبسازی و قطعه سازی اصفهان تکنیک
قالبسازی اصفهان تکننیک آماده طراحی و ساخت انواع قالب‌های صنعتی اعم از تزریق پلاستیک، [...]

فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ

hot
فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ
گروه صنعتی و بازرگانی مستر با سابقه ای پانزده ساله و با در اختیار داشتن کادری مجرب و [...]

فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ

hot
فروش پمپ آب | قیمت پمپ آب | مشخصات فنی پمپ آب | بوستر پمپ
گروه صنعتی و بازرگانی مستر با سابقه ای پانزده ساله و با در اختیار داشتن کادری مجرب و [...]

Hyperbaric oxygen therapy

hot
Hyperbaric oxygen therapy
Hyperbaric chamber Hyperbaric oxygen therapy Hyperbaric diving chamber

هیت تریسینگ ( heat tracing )

hot
هیت تریسینگ ( heat tracing )
کابل های حرارتی هیت تریسینگ ( heat tracing cable ) تجهیزاتی هستند که برای بالا بردن [...]
نتایج 1 - 5 از 5
logo-samandehi

آخرین آگهی